Täpselt üks kuu vähem kui aasta eest sai valmis Rae valla koorilaulukollektiivide ühine jõulualbum “Süüta küünal”. Tänavu astutakse sellest julgest ideest aga veel sammuke edasi ning novembrikuu algus toob Rae koorimuusikamaastikul teateid koguni kahe uue heliplaadi ilmumisest!

Nimelt esitleb Rae Kammerkoor 3. novembril oma heliplaati “Kümme” ning Lagedi segakoor Heliand 10. novembril oma plaati nimega “Hetked teel”. Mõlema koori jaoks on eraldiseisva albumi salvestamine esmakordne kogemus ning ühtlasi tähistavad mõlemad kollektiivid albumiga 10 tegutsemisaasta möödumist. Nii kammerkoori dirigent Alice Pehk kui ka Helianni dirigent Silja Tammeleht ütlevad, et koori albumil kohtub kuulaja justkui väikese tagasivaatega koori kooslauldud aastatele – on väga erinevat repertuaari – erinevaid žanreid ja autoreid nii meilt kui mujalt.

Mõlema albumi salvestamise tehniliseks teostajaks ja helivõluriks oli taaskord Eesti tipp-režissöör Tanel Klesment, kellega sai koostööd tehtud juba mulluse Rae valla kooride jõulualbumi salvestamise raames, kuid nüüdki kiidavad koorijuhid temaga töötamist väga. Dirigentide sõnul nõuab selline iseseisva albumi salvestamise projekt harrastuskoori lauljatelt päris suurt pingutust, kuid on samas nii igale lauljale kui ka kollektiivile tervikuna hindamatu kogemus. Ja mis kõige tähtsam – tulemus – valmis heliplaat, mis paitab kõrva ning annab ülevaate kummagi koori hetke tasemest, jäädes ühtlasi mälestuseks asjaosalistele ja koorimuusika austajatele ning säilitamiseks järgmistele põlvedele.

Rae Kammerkoori plaadiesitluskontsert “Kümme” toimub 3. novembril kell 19.00 Tallinnas, Niguliste muuseumis (Niguliste tn 3)

Lagedi segakoor Heliand esitleb oma plaati “Hetked teel” 10. novembril kell 17.00 Lagedi koolimajas.

 

Kammerkoor_CD_kaas Heliand_CD_kaas