Robert Puumeister on 18-aastane gümnaasiumiõpilane, kes võttis esimest korda pintsli kätte umbes 2 aastat tagasi. 2018. aasta augustikuus tõi ta avalikkuse ette oma esimese isikunäituse „101 tööd“ Tallinna Telliskivi Loomelinnakus ja  nüüd on valmis avama oma teist isikunäitust Pärnu Endla Teatri galeriis.

Näitus „Mandragora“ avatakse 1.aprillil kell 18.00 Pärnus Endla Teatri galeriis.

Roberti tee maalimise juurde ei ole olnud tüüpiline. Ta pole käinud kunstikoolis, ega saanud mingit juhendamist, vaid on iseõppija sõnaotseses mõttes. Tema jõudmine maalikunstini pole samuti tavaline. Nimelt nägi 2017. aasta maikuus Robert internetis uudist, et USA kunstniku J.M. Basquiat’ 1982. aasta nimeta maal müüdi rekordilise summa – 110,5 miljoni dollariga uuele omanikule. See uudis hämmastas ja samal ajal ka inspireeris teda. Ta süvenes lähemalt Basquiat’ loomingusse ja temas tekkis tunne, et ta võiks ka proovida midagi sellist teha.

Robert on väga produktiivne ja töökas ning möllab talle Rae Kultuurikeskuses stuudioks kujundatud koridoris maalida igal võimalikul juhul. Asjatundlikumad vaatajad on olnud väga üllatunud Roberti kompositsioonitunnetuse ja maalimistehnika üle.

Uusima isikunäituse pealkiri on inspireeritud Yu-Gi-Oh! kaardimängu pakis leiduvast Mandragora nimelisest kaardist, mille abil mängijal on võimalik kasutada suuremat hulka koletisi kui tavalisi käike tehes. Oma kunstis lähtub Robert põhimõttest kas kõik või mitte midagi, enamus näitusel eksponeeritavatest töödest on valminud viimase kuu jooksul.

Näitus jääb avatuks mai alguseni.

https://www.instagram.com/puumeister/

https://www.puumeister.com/

Toetas Pärnumaa ekspertgrupp ja Talforce OÜ.