Juba homme, 2.veebruaril kell 18.00 saab Rae kultuurikeskuse saalist kaasaegne moelava ning sellel hakkavad kordamööda uusloomingut näitama Rae valla erinevate koolide õpilased.

Noorte moeshow traditsioon siin kandis on juba pikaaegne ja kuigi võistlevate moeloojate tasemed on aastakäiguti ja vanuserühmiti väga erinevad, on siit lendu läinud kollektsioone, mis järgmistelgi võistlustel n.ö puhta töö on teinud. Üks sellistest oli 2017. aastal vanemas vanuserühmas võitjaks tulnud Kristi Kajasalu loodud kollektsioon „Kollaste õitega nõges“, mis pärast Rae valla moeshowd astus võistlustulle Tallinnas, sealse Ühisgümnaasiumi korraldataval „Totaalse Üüberglamuuri“ nimelisel võistlusel ja tuli sealt koju parima kollektsiooni tiitliga.

Tänavune Rae valla koolide moeshow on järjekorras 16. ning selle teemaks on ÖÖP. Mis see ÖÖP on? See on lühend sõnaühendist ööpäev ehk kõik, mis jääb öö ja päeva vahele.

Põhiraskus moeshow korraldusliku poole osas on alati olnud Jüri Gümnaasiumil. Nii on see ka tänavu. Paaril viimasel aastal on peakorraldajaks olnud mõni tubli ja tegus gümnasist, kes moeshow korraldamise kaudu sooritab ühtlasi ka oma kohustulikku uurimistööd/praktilist tööd. Sel aastal on peakorraldajaks Karita Kalmus, kes on sündmuse õnnestumise nimel juba septembrist saadik vaeva näinud.

Suur heameel on selle üle, et sel aastal on Rae valla viiest koolist võistlusel esindatud kolm – Jüri Gümnaasium, Peetri Kool ja Vaida Põhikooli. Lisaks neile on konkurentsi pakkumas Jüri Gümnaasiumi sõpruskool Pae Gümnaasium ja ka Kiili Gümnaasiumi esindus. Kokku astub võistlustulle 14 kollektsiooni, valitakse parimad nais- ja meesmodellid, parimad kollektsioonid ja muidugi ka publiku lemmik.

Korraldajate unistus on, et juba järgmisel aastal oleksid showl esindatud kõik Rae valla koolid ja et moeshow võiks tasapisi kasvada ülemaakonnaliseks noortesündmuseks.