Jüri Gümnaasiumil on tavaks korraldada aasta alguses valla koolide vaheline võistluslik moeshow. Tänavu toimub too tähtsündmus juba sel reedel 3. veebruaril algusega kell 18.00 Rae Kultuurikeskuse suures saalis. Osaleb kuraditosina jagu noori loomevõistkondi kodukandist ning kaks kaugemalt, Tallinnast Pae Gümnaasiumist.

Tänavuse võistluse peakorraldaja, Jüri Gümnaasiumi abiturient Marta Juhkami sõnul tasub talle teadaoleva põhjal oodata ootamatut: „Nii pika ajalooga sündmuse puhul proovivad osalejad alati teha nii, et just see nende aasta oleks eriline ja meeldejääv. Tänavused osalejad paistavad pingutavat selle nimel erilise innuga.“

Selleks on ka põhjust – žürii esinaise auväärt ametit peab tänavu noor moedisainer Gita Siimpoeg. Napilt pealtpaarikümnene Siimpoeg on lõpuks moekunsti juurde pidama jäänud multikunstitalent Saaremaalt, kelle kollektsioonid on pakkunud kõneainet ja silmailu meie moemaastiku kõrgplatool, Tallinn Fashion Weekil, rääkimata muudes äramärkimistest. „Ta on meie vanimatest osalejatest vaid mõned aastad vanem, tema edulugu on tiivustav,“ selgitab Marta valikut.

Osalejate seast valitakse lisaks võitjatele välja eraldi publikuhääletusega  ka rahvalemmik, lisaks tunnustab žürii ka parimaid modelle osalejate kummastki vanuserühmast – 5. – 8. klasside ning 9. – 12. klasside õpilaste seast.

Moeshow erikülalistena astuvad lavale – kuni žürii oma valikut teeb – hiphop-artistid Ingmar Gailit, Robert Lõvi ning neid saatev Dr. Feelgood. Õhtut juhivad aga tulevased Sepp ja Avandi (või midagi sinna suurusjärku) Markus Mõttus ja Gregory Nõmm, Jüri Gümnaasiumi üheksanda klassi kutid.

Rae valla koolide moeshow algab reedel 3. veebruaril kell 18.00 ning lõppeb kell 21.00. Olete oodatud elama kaasa meie moekunsti tulevikule.