Treeningud toimuvad neljapäeviti kell 19.30 – 22.00.

Meie kontaktid: FB – fb.com/SukadTagi; e-post sukadjatagi@gmail.com

Juhendaja Linda Pihu info tel. 529 9114

Meie rühmaga on oodatud liituma noored (täiskasvanud), kellel on eelnev (rahva)tantsu kogemus. Lihtsam on tulla koos paarilisega, kuid olenevalt hooajast võib meil endal pakkuda olla ka vaba noormees või neid.

Rahvatantsurühma Sukad & Tagi asutamise mõte tekkis 2002. aastal Ameerika Ühendriikides, kui Eesti skautide ja gaidide esindus käis külas sealsetel väliseestlastel. Sama aasta 27. novembril said meie asutajaliikmed kokku pubis Lost Continent, et leida rühmale hea nimi. Võeti sõnad skaut ja gaid ning hakati tähtedega mängima. Lõpuks jõuti nimeni Sukad & Tagi, mis jäi. Alles aastaid hiljem saime teada, et lisaks sukkadele on ka tagi üks rahvariide osa – nimelt nimetatakse tagiks pluusi käistel olevat kaunistust.

Esialgu moodustasid enamiku meie tuumikust skaudid ja gaidid. Nüüdseks on rühmaga liitunud ka palju toredaid mitteskaute ja -gaide. Meie esimene suurem pidu oli 2003. aastal toimunud Harjumaa laulu- ja tantsupidu. Sealt edasi oleme osalenud kõikidel suurtel rahvatantsusündmustel, käinud talvisel tantsupeol nii Kohtla-Nõmmel kui ka Viljandis, osalenud ka rahvusvahelises tantsuprojektis Küprosel.

Kui oleme koos, veedame aega mõnusas seltskonnas. Üle poolte tantsupaaridest on paarid ka eraelus.

Kui näeme, siis tantsime!