Meie vald ei piirdu Jüri alevikuga, mistõttu ei saa valla kultuuriprogramm piirduda vaid Rae Kultuurikeskuse ruumidega. Käisime eile Järvekülas ning Lagedil kooli- ja raamatukogujuhtidega arutamas, milliseid kultuurielamusi saaks sealsetele inimestele toimetada koju kätte.

Selgus, et kõik on võimalik. Saab kino, saab teatrit. Kunstist ja kohtumisõhtutest rääkimata. Rõõm oli näha Järveküla kooli direktori Mare Räisi säravaid silmi ning ruumikaid valdusi, kuulata tema mõtteid ning koolikella, mis plärisemise asemel mängib hoopis Arvo Pärdi “Spiegel im Spiegelit”. Uue koolina on Järvekülal omad tavad ning kogukondlikud tõmbenumbrid alles loomisel ning meil on hea meel panustada koos koolijuhtidega, et maja tooks kokku peale alaealiste ja spordihuviliste ka ümberkaudseid kultuurisõpru.

20170111_130512

 

Mare Räis tutvustab Toomas Arule Järveküla koolisaali tehnilisi võimalusi.

 

Lagedi kool ja raamatukogu mõjusid mõlemad mõnusalt soojalt. Direktor Imbi Orav viis meid kurssi kohalike tavadega, et kinoklubi veab neil õpilasesindus ning tähtsal kohal on ka kooliteater.  Mis tähendab, et pinnas kuhu külvata on neil valmis ja väetatud. Tuleb ainult adrast haarata. Ning kui Tea Sõle juhitud hubane raamatukogu leiab lahenduse ruumiküsimusele, võib ka seal hakata toimuma tihedamalt sündmusi kirjandussõpradele.

20170111_141832

Imbi Orav oma hubastes valdustes.

Kokkuvõttes loodame koostöös valla kõigi nelja kohaliku kultuuritõmbekeskuse – Peetri, Järveküla, Lagedi ja Vaida koolide ning raamatukogudega jõuda sinna maale, et kultuur – kaasaegne Eesti kultuur oma viies suures avaldumisvormis, milleks on teater, kino, kirjandus, muusika ja kunst – pole see mis toimub kusagil Tallinna kesklinnas ning mida näitab teinekord ETV ja mille juurde minek on eraldi ettevõtmine, vaid miski, mis on siinsamas koduküla lähedal alati kenasti käepärast.