Ega siin pikka juttu pole, ilmad lähevad akna taga järjest ilusamaks ning lihakärsatamise hooaeg koos vihmaste ning jahedate suveõhtutega pole enam mägede taga. Mis tähendab, et meil on aeg lugeda teatrihooaeg praktiliselt lõppenuks, kui välja arvata kolm viimast etendust.

Sel neljapäeval algusega kell 11.00 toimub meie suures saalis Reky teatri lasteetendus “Okasroosike”. Etendus toimub iga ilmaga, pileteid jagub nii eelmüügis kui kohapeal. “Okasroosike” (saksa keeles “Dornröschen”, autoriks vennad Grimmid) ehk “Uinuv kaunitar” (prantsuse keeles “La Belle au bois dormant”, autor Charles Perrault) on muinasjutt, milles kaunis printsess jääb needuse mõjul sajaks aastaks magama ja ärkab printsi suudlusest. Muinasjutt kuulub muinasjututüüpi ATU 410. Muinasjutul põhinevad näiteks Pjotr Tšaikovski ballett “Uinuv kaunitar” ja Walt Disney multifilm “Okasroosike”. Ja muidugi seesama meile külla tulev lasteetendus, mis on suurepärane võimalus kasvatada oma järeltulija teatrisõbraks.

Maikuu seitsmenda päeva õhtul kell 19.00 astub meie lavale palavalt armastatud Andrus Vaarik, kes ise kirjutatud, lavastatud ja esitatud näidend „Pärast surma jõuab mossitada küll“ võtab lähema vaatluse alla inimelu väärtused. “Mul pole tegelikult midagi karta, need teemad on mulle väga südamelähedased ja miks mitte sellest avameelselt ja valehäbita rääkida. Me oleme siin maailmas ju esimest korda. Me oleme siin ainult korraks ja me ei tea ise ka, mida ja kuidas teha. Ma olen esimest korda eestlane, esimest korda olen ma isa. Ma pole harjutada saanud. Ma kirjutan oma elu ühe jutiga puhtandina valmis. Aga see ei tähenda, et elu ei võiks lõbus olla. Elu on parim meelelahutus! Pärast surma jõuab mossitada küll,“ Monolavastuse teeb omapäraseks interaktiivsus, publikul on võimalik näitlejaga kaasa rääkida, diskuteerida ja küsimusi esitada.

Ja hooaja lõpetab vana hea Rakvere Teater „Romaaniga“. Lavastaja Erni Kase ja muusikajuht Tarmo Keskülli ning kunstnik Nele Soovälja ühitöö algab paljutõotavalt: „Ühel pimedal õhtul kohtuvad viis väga erinevat meest. Vaikivad, ootavad, joovad teed ja kohvi, loevad häid raamatuid. Ja siis äkki kostab klaverilt meloodia…“ Mis saab edasi, seda me juba välja ei lobise. Laval on Margus Grosnõi, Tarmo Kesküll,  külalisena Vootele Ruusmaa, Toomas Suuman ja Imre Õunapuu.

Kõigile etendustele jätkub pileteid piisavalt, võib tulla meilt läbi ja osta ette või soetada pilet vahetult enne etendust.