Rohkem värve, rohkem valgust, rohkem naeru ja rohkem helisid! Kõike seda alanud nädala kultuuriprogramm just pakubki, tulge ja saage osa.

K, 27. märts 18:00 – T, 23. aprill 21:00 Vene kunstnike ühenduse Eestis “KEVADNÄITUS” Rae Kunsti Platsis, Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) tähistatakse 27. märtsil kell 18.00 Eesti kultuurilist mitmekesisust, avades Vene Kunstnike Ühendus Eestis (VKÜE) KEVADNÄITUSE. See sündmus on osa Kultuuriministeeriumi algatatud teema-aastast, mis keskendub Eesti kogukondade ja rahvaste omapärale ning kultuuririkkusele, mis ühendab meid kõiki.
VKÜE on mittetulundusühing, kuhu kuuluvad Eestis elavad kunstnikud, skulptorid ja kunstiga seotud isikud erinevatest rahvustest ja kultuuritraditsioonidest. Ühenduse suhtluskeel on vene keel ning see loodi 1998. aastal Vene Haridus- ja Heategevusseltside Liidu algatusel. Praegu kuulub ühendusse 77 liiget üle Eesti erinevates piirkondades.
Näitusel on esindatud järgmiste kunstnike tööd: Daniel Kolpaktši, Alexander Semjonov, Žanna Golubtsova, Sergei Volotšajev, Vladimir Katšalski, Irina Božerjanova, Svea Lind, Vitali Sobolev, Anatoli Umerenkov, Olga Žarkova, Viktoria Vader, Jelena Keskyula, Marina Königsberg, Nikolai Ivanov, Stanislav Antipov, Sergei Minin, Inna Tjurikova, Galina Preobraženskaja, Aleksei Jastrebov, Tatjana Sonina, Danuta Lasnord, Vitali Makari, Ilja Ragozin, Lyudmilla Taylor ja Olga Loginova.
Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tanker Brewery, COOP ja Atla Distillery.
https://www.facebook.com/events/1094634641798547?active_tab=about

T, 16. aprill 19:00 – 20:45 Kogukonnakinoõhtu “Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas” Vaida Raamatukogus. PILET 6/5€
Oblikate vahelt üle-eestiliseks heeroseks tõusnud Valdis naaseb kinodesse. Rasmus Merivoo („Kratt“) kultusfilmi „Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas“ kauaoodatud järg toob suurele ekraanile eestlaste südametesse tee leidnud leidnud alevi parimad pojad.
Filmis löövad kaasa Märt Avandi („Vehkleja“), Ott Sepp („Johannes Pääsukese tõeline elu“), Vallo Kirs („Klass“), Liisa Pulk („Ükssarvik“), Kaia Skoblov („Deemonid“), Tõnn Lamp („Tume paradiis“), Indrek Ojari („O2“), Ago Anderson („Suvitajad“), Marek Tammets („Kratt“), Indrek Taalmaa („Soo“), Merle Jääger („Johannes Pääsukese tõeline elu“) jpt.
“Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas” režissöör ja stsenarist on Rasmus Merivoo (“Kratt”), operaator Jako Krull (“Kratt”), monteerijad Rasmus Merivoo ja Kristin Kalamees (“Kratt”), kunstnik Krete Tarkmees (“Kratt”). Filmi produtsentideks on Tallifornia dünaamiline duo Tõnu Hiielaid (“Kratt”) ja Rain Rannu (“Kratt”)
Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia. Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Instituut.
Film alla 14 keelatud.
https://www.facebook.com/photo?fbid=2903818176439559&set=gm.732962959040592&idorvanity=694419986228223

K, 17. aprill 19:00 – 21:15 FRANZ MALMSTEN stand-up “Unelmate Elu” Rae Kultuurikeskuses. PILET 23/27€
POINT ESITLEB
Franz Malmsten stand-up Unelmate Elu.
Mis on unelmate elu? Mis on üldse unelm? Kas keegi oskab sellele küsimusele adekvaatselt vastata? Veerandsajandivanune Franz proovib…
Mida lubame – Franz seisab laval püsti ehk stand-up toimub. Soojendab üliandeks boipepperoni DJ-setiga. Mida lubada ei saa – Alar Karis teeb laval salto. Või, et koguaeg saab nalja. Franz annab endast parima. Show on vürtsitatud ausa enesekriitika ja reflektsiooniga. See on justkui õhtu, kus Franz koorib ennast avalikult paljaks. Ülekantud tähenduses esialgu.
Kui õhtu üldse käima ei lähe, teeb ta seda päriselt. Siis saavad naised vähemalt midagigi.
See on Franzu esimene stand-up. Juhul, kui see jääb tema viimaseks, on see väga haruldane kogemus, mida kogesid. Tule saa osa sellest, kuidas Franz üritab esivanemate varjust välja hüpata.
Mõtlesid ja kirjutasid: Franz Malmsten, Karl Kermes, Otto Tiidermann, Elen Lotman, Mehis Pihla
Produtsent: Karl Kermes
Fotograaf: Mari Makarov
Graafiline disain: Toom Raudsep
Stilistika: Sille Randviir
Uksed, kohvikud ja DJ boipepperoni: 19:00
https://www.facebook.com/events/228314743632502?active_tab=about

N, 18. aprill 09:00 – R, 19. aprill 16:00 RAE VALLA LAULULAPS 2024 Rae Kultuurikeskuse suures saalis. TASUTA
Rae valla laste ja noorte lauluvõistlus „Rae valla laululaps 2024” toimub Rae Kultuurikeskuses kahel päeval(Aruküla tee 9, Jüri), 18. aprill ja 19. aprill 2024.
TÄPNE INFO – https://kultuur.rae.ee/rae-valla-laululaps-2024/
Jõudu eelvoorude korraldamisel ja LAULMISENI!
https://www.facebook.com/events/1376008353796906?active_tab=about

N, 18. aprill 20:00 – 21:30 Kitarriduo Donato D´Antonio (Itaalia) ja Tiit Peterson (Eesti) Rae Koolimajas, Ussiaugu tee, Vaskjala Küla. PILET: toetajapilet
Kavas kaasahaaravat muusikat Itaaliast, Hispaaniast ja Lõuna-Ameerika maadest.´Kitarriduo ühendab kaht väljapaistvat kitarristi, kel on seljataga rida ühiseid festivaliesinemisi ja salvestusprojekte. Donato DAntonio viljeleb väga erinevaid kitarrimuusikažanre. Ta on esinenud solistina paljudes tuntud kontserdisaalides ja teatrites: Palau de la Musica (Valencia), Teatro Lope de Vega (Sevilla), Teatro Ariosto (Buenos Aires), Leopold Mozarti saal (Salzburg), teinud koostööd paljude heliloojatega.
Tiit Peterson on Eesti väljapaistvamaid kitarriste, keda kontserdireisid on viinud pea kõikidesse Euroopa maadesse. Tema repertuaar ulatub kaunist klassikast uusimate heliteosteni. Kirgliku nüüdismuusika esitaja ja propageerijana on Tiit Peterson inspireerinud paljusid Eesti heliloojaid looma uusi kitarriteoseid.
Toetab Eesti Kultuurkapital!
https://www.facebook.com/events/410011188282669?active_tab=about

P, 21. aprill 13:00 – 14:00 Lasteetendus “TÄHESTIKUTAJAD” Rae Kultuurikeskuses. PILET 12€
Lavastus kahest uudishimulikust vennast, kes satuvad toreda seikluse keerisesse. Nende kodus on üks tuba, kuhu on neil alati keelatud minna. Ühel öösel otsustavad poisid siiski salaja sinna tuppa hiilida ning välja uurida, mida see endas peidab. Toast leiavad vennad lugematu arvu muusikalisi instrumente, mida loomulikult kohe ka katsetama tormavad. Peagi saab selgeks, et toas varjab ennast ka müstiline Tähenärija, kes on kõik tähestiku tähed ära õginud ja tagavaraks peitnud. Poisid hakkavadki siis läbi mõistatuslike mängude ja muusika Tähenärijalt tähti tagasi kavaldama, et aabits saaks jälle terveks.
Etendus oli inspireeriv. See oli kaasahaarav, naljakas ja põnev ja lapsed said pärast igasugu asju kodus järgi teha. Andis toredaid mõtteid lastele, kuidas kodus mängida ilma arvuti ja ekraanita.”
Laval: Madis Mäeorg (Rakvere Teater) ja Imre Õunapuu (Rakvere Teater)
Tehniline kujundus: Andres Raja (Rakvere Teater)
Aabits: Silja Miks (Rakvere Teater)
Lavastuse sihtrühm: alates 4-ndast eluaastast
Kestus 50 minutit
Korraldaja: MTÜ Müüdud Naer (https://www.facebook.com/MuududNaer)
https://www.facebook.com/events/768151364903244?active_tab=about